Informačné centrum

Europe Direct Žilina 15.decembra 2017 - Ivica
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

ÚVOD > ÚSPEŠNÉ PROJEKTY

Veľká Ida - Spoznávajme sa navzájom pre lepšiu budúcnosť EÚ (2013)

velkaida_logo.pngProjekt obce sa nesie v duchu spoznávania života v členských krajinách EU – Holandska, Maďarska, Rumunska a Slovenska. Predstavitelia samosprávy Veľkej Idy v spolupráci s miestnymi dobrovoľníkmi a rómskej organizácii „Cigánsky hr­ad“ pripravujú spoločné stretnutie v júni 2013. 
Počas trvania projektu bude v priestoroch Kultúrneho domu obce Veľká Ida inštalovaná výstava fotografií zo života občanov partnerských obcí.
V úvode stretnutia sa uskutoční workshop s pracovnými témami, ktoré sú blízke problémom jednotlivých obcí. Na tieto stretnutia sú pozvaní občania obce blízkeho okolia, predstavitelia samosprávy susedných obcí, školských zariadení, podnikatelia a zástupcovia cirkvi.

6 tém workshopu, moderované zástupcami obcí:
1. Príprava Európskych projektov ich prínos pre občanov
2. Kultúrny život obyvateľov obce Balatonszentgyorgy
3. Život po zavedení eura
4. Ženy v samospráve, menšinová samospráva a jej prínos pre obec
5. Pohľad občana EU na situáciu v krajinách južnej Európy
6. Riešenie problémov základných funkcií samosprávy v Rumunsku

Komunikácia bude prebiehať v slovenskom a maďarskom jazyku a anglickom jazyku, so simultánnym tlmočením.

Futbalový zápas starostov a poslancov miestnych zastupiteľstiev sa bude konať v popoludňajších hodinách. Večer sa predstavia folklórne skupiny a jednotlivci z partnerských obcí, obce Veľká Ida a jej okolia. Na tretí deň stretnutia sa uskutoční návšteva Košíc a obce Herľany spolu s Herlianskym gejzírom v čase jeho erupcie. Prijaté záverečné stanoviská zúčastnených strán poskytnú základ na nadviazanie ďalšej spolupráce medzi obcami.

Tešedíkovo - XVII. Obecné oslavy v Tešedíkove (2013)

tesedikovologo.png

XVII. Village Days in Tesedikovo -  XVII. Obecné oslavy v Tešedíkove, tak znel názov projektu, ktorý naša obec podala koncom mája 2012, v rámci výzvy Európskej komisie – Town Twining, EACEA, Brusel - 2013

Organizátor:  Obec Tešedíkovo – Obecná samospráva

Spoluorganizátori: miestne inštitúcie, organizácie a združenia

Projekt sa realizuje za účasti nasledovných partnerských miest a obcí: Zemné – SR,  Tab – Maďarsko, Tusnádfürdő – Rumunsko

Podmienky účasti partnerov: oficiálna delegácia, kultúrne spolky, športové kluby, školy

Počet účastníkov projektu: 160

Termín konania: 13. – 16. 6.2013

Poskytnutá dotácia EÚ:  21.000,-eur

Námetom projektu bol občianske stretnutie účastníkov z partnerských miest a obcí pri príležitosti XVII. Obecných osláv, a pri príležitosti 164. výročia Bitky pri Tešedíkove.

Aktivity projektu boli plánované za účelom spájania občanov, z členských štátov EÚ, aby zdieľali a vymieňali si skúsenosti, názory a hodnoty, aby sa poučili z histórie, a tak vytvárali svoju budúcnosť.

Očakávanie a význam projektu: Projekt bol cielený pre občanov členských štátov EÚ za účelom: vytvárania kultúrneho dialógu -zdôrazňovanie európskej rozmanitosti a jednoty, pričom každé partnerské mesto, obec prezentuje svoje tradície podpory a rozvíjania spolupráce, na posilňovanie vzájomných poznatkov a porozumenia vytvorenie siete medzi partnerskými mestami a obcami

Plánovaný program: Cezpoľný beh Im Memoriam Sándora Flasku, Vernisáž výstavy neprofesionálnych tvorcov, Pouličné divadielko pre deti, Naše kultúrne dedičstvo – program folklórnych súborov, Tanečný dom – ľudová veselica, Piknik pri rybníku Telektó – rybárske preteky, súťaž vo varení kotlíkových špecialít, táborák, Vernisáž foto - výstavy: Tešedíkovo v minulosti a dnes, Slávnostné zasadnutie obecného zastupiteľstva – udelenie cien obce, stretnutie starostov a primátorov, Slávnostné kladenie vencov pri Pomníku bojov v r. 1848/49, Futbalový turnaj „O pohár starostu obce“, Tenisový turnaj, koncerty populárnych spevákov a hudobných skupín, Pouličná zábava, Divadelné predstavenie.

Sprievodné podujatia: Letný jarmok, Ulica remeselníkov, atrakcie pre deti


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.