Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky Europe Direct

Súťaž Mladý Európan 2017 – regionálne kolo ŽSK

Žilina, 21. apríla 2017

V piatok 21. apríla sa na Mestskom Úrade v Žiline opäť stretli študenti 2. a 3. ročníkov stredných odborných škôl a gymnázií ŽSK, aby si zmerali svoje sily v regionálnom kole súťaže Mladý Európan 2017. Vyhlasovateľom už 12. ročníka tejto súťaže je Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct na Slovensku.

Súťaž Mladý Európan dáva študentom možnosť zmerať si svoje sily vo  vedomostiach o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Zároveň sa zábavnou formou naučia veľa nového napríklad o histórii, geografii, osobnostiach či najvýznamnejších pamätihodnostiach v EÚ. Verím, že aj vďaka Mladému Európanovi získajú mladí ľudia lepší prehľad o výhodách spoločnej Európy ako aj o možnostiach, ktoré im Európska únia prináša a ktoré si v rýchlosti bežného dňa nestihnú uvedomiť,” povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Organizátorom regionálneho kola súťaže pre Žilinský samosprávny kraj je Informačné centrum Europe Direct Žilina. Súťaže sa zúčastnilo 15 troj-členných družstiev zo všetkých regiónov – Oravy, Liptova, Turca, Kysúc, Žiliny. Súťaž oficiálne otvoril zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma.

1. kolo (vedomostný test) a 2. kolo (cudzojazyčná krížovka) súťaže absolvovali všetky súťažné družstvá. Do 3. kola (obrázkový kvíz) postúpili len 3 najlepšie družstvá. Na spravodlivý priebeh súťaže dohliadali členovia poroty: Veronika Králiková (EDIC Trenčín), Marek Štítny a Alexandra Berecová (EDIC Senica), Ján Kirnág (EDIC Žilina). Čas nevyhnutný na spracovanie výsledkov 1. a 2. kola vyplnil hosť z Národnej kancelárie DofE (Medzinárodná cena Vojvodu z Edinburgu) Jaroslav Timko zaujímavou prednáškou a informáciami o tomto projekte, do ktorého je možne zapojiť sa na slovenských školách.

Tri súťažné družstvá, ktoré postúpili do finále, sa po absolvovaní náročného kvízu umiestnili v konečnom poradí:

1. miesto: Gymnázium Ľ. Štúra, Turzovka

2. miesto: Gymnázium J. Lettricha, Martin

3. miesto: Obchodná akadémia D.M.Janotu, Čadca

Víťazné družstvá a ich pedagógovia boli odmenení zaujímavými hodnotnými cenami. Drobnú odmenu dostali aj ostatné družstvá so svojimi pedagógmi za svoju účasť a vynaloženú snahu. Nepochybne najdôležitejšou odmenou pre všetkých súťažiacich bolo získanie nových vedomostí a skúsenosti.

ediczaME2017.jpg

Víťazné družstvo postupuje do národného kola, ktoré sa uskutoční 6. júna 2017 v Bratislave.


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.