Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky Europe Direct

Európska noc výskumníkov 2017 v Žiline

Žilina, 29. septembra 2017

Made by Science

V piatok 29. septembra 2017 sa na Slovensku už po jedenásty krát konalo najväčšie podujatie zamerané na popularizáciu vedy na Slovensku – Európska noc výskumníkov 2017. V Bratislave, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Poprade, ale aj na sprievodných podujatiach v Medzeve a Leviciach viac ako 1300 vedcov prezentovalo verejnosti svoj výskum, svoje úspechy a potenciál ako môže veda a inovácie meniť naše životy. V tento deň v 30 krajinách a vo viac ako 300 mestách po celej Európe sa vedci stretli s tisíckami záujemcov o vedu, inovácie, ale aj s náhodnými návštevníkmi od škôlkarov až po dôchodcov, aby ukázali, že výskumníci sú obyčajní ľudia s neobyčajným povolaním.

Ročník 2017 sa niesol v zmysle motta „Made by Science“ s cieľom poukázať na fakt, že s výsledkami vedy a inovácií sa stretávame prakticky každý deň a ani si to neuvedomujeme. Výskum a inovácie každodenne umožňujú zažiť veci, ktoré považujeme za samozrejmé: vidieť svojich blízkych, ktorí sú tisíce kilometrov vzdialení, nájsť každý cieľ cesty bez omylu alebo mať prístup k informáciám rýchlosťou blesku. Každý deň využívame tisícky výsledkov vedy a inovácií, počnúc ranným budíkom až po zhasnutie večernej lampy. Mnohé predmety a služby, ktoré sú výsledkom výskumu vytvorili aj slovenskí vedci a inovátori.

Na podujatí v Auparku Žilina ani tento rok nechýbalo Informačné centrum EUROPE DIRECT Žilina, ktoré v Euro-info stánku poskytovalo návštevníkom informácie a propagačné materiály o Európskej únii.

Podujatie je spolufinancovaná Európskou komisiou v rámci programu Horizont 2020Akciami Marie Skłodowska-Curie a tiež zo štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Európska noc výskumníkov je organizovaná Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou akadémiou vied, Centrom vedecko-technických informácií SR a portálom Euractiv.sk.