Informačné centrum

Europe Direct Žilina 15.decembra 2017 - Ivica
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Cena EÚ pre ženy- inovátorky 2017 pozná víťazov

Brusel, 9. marca 2017

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa včera (8.marca) uskutočnilo slávnostné udeľovanie Ceny EÚ pre ženy inovátorky. Do súťaže sa mohli zapojiť všetky podnikateľky, ktoré založili alebo sa podieľali na založení úspešnej spoločnosti v EÚ s ročným obratom vyše 100-tisíc eur a ktoré v určitom bode získali na svoju činnosť financie z prostriedkov EÚ.

Prvú cenu (100 000 eur) získala Michaela Magas, zakladateľka spoločnosti Stromatolite. Druhá cena vo výške 50 000 eur putovala Petre Wadström, majiteľke spoločnosti Solvatten, ktorá vyrába prenosný čistič vody dobíjaný prostredníctvom slnečnej energie. Tretiu cenu (30 000 eur) získala Claudia Gärtner, zakladateľka obchodu ChipShop, ktorý ponúka miniaturizované riešenia pre lepšiu diagnostiku.

Tento rok sa zároveň po prvý raz udeľovalo Ocenenie pre začínajúce inovátorky, ktoré získala Kristina Tsvetanova, výkonná riaditeľka a spoluzakladateľka BLITAB Technology, ktorý vypracoval prvý tablet pre nevidiacich.

Cieľom ocenenia je zvýšiť povedomie verejnosti o tom, že ženy zohrávajú čoraz aktívnejšiu úlohu v oblasti výskumu a inovácií. Cenu odovzdávali komisár pre vedu, výskum a inovácie Carlos Moedas a podpredsedníčka EP Mairead McGuinness. 


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.