Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Podpredseda EK pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič na dvojdňovej návšteve Slovenska

Bratislava, 20. marca 2017

V dňoch 20. a 21.marca 2017 je na návšteve Slovenska podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič ako súčasť tohtoročného turné Energetickej únie, v rámci ktorého navštevuje členské krajiny EÚ s cieľom prediskutovať, aký pokrok urobila daná krajina pri prechode na nízko-uhlíkové hospodárstvo.

Podpredseda EK a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, v prítomnosti štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby Viktora Stromčeka, dnes v Bratislave viedli historicky prvú diskusiu slovenskej skupiny na vysokej úrovni o možnostiach zavedenia prepojených a autonómnych vozidiel do praxe. Počas nej politickí predstavitelia Slovenska a lídri telekomunikačného, IT a automobilového priemyslu potvrdili nutnosť inovácií a zhodli na ambícii vystavať testovaciu dráhu pre autonómne autá práve na Slovensku.

Podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič to privítal slovami: „Budúcnosť patrí tým, ktorí modernizujú a inovujú. Aj preto v Európskej komisii momentálne pracujeme na príprave nových legislatívnych návrhov v prospech modernizácie európskej mobility, ktoré chceme predstaviť už v priebehu tohto roku. Súčasťou je aj stratégia EÚ týkajúca sa autonómnych a prepojených aút s cieľom zabezpečiť, aby takéto autá mohli bez problémov jazdiť po celej EÚ a s cieľom podporiť konkurencieschopnosť priemyslu EÚ. Je preto dôležité, aby si aj Slovensko vytvorilo jasnú víziu v novej ére automobilového priemyslu, ktorá bude zodpovedať novým moderným  trendom a dokáže čeliť  konkurenčným tlakom. Musí byť slovenskou a európskou ambíciou, aby sa najkvalitnejšie autá vyrábali u nás na Slovensku a v Európe. Zároveň Slovensko môže zohrávať dôležitú úlohu pri cezhraničnom testovaní vzhľadom na svoju polohu v strednej Európe.”

Prenos z tlačovej besedy bolo možné sledovať naživo tu.

V priebehu dňa sa podpredseda EK zároveň stretol s ministrom hospodárstva Petrom Žigom a ministrom životného prostredia Lászlóm Solymosom, s ktorými diskutoval o implementácii rámca pre klímu a energetiku do roku 2030, vypracovaní integrovaných národných plánov v týchto oblastiach, či o balíku Čistá energia pre všetkých Európanov

Zajtra (21.marca) vystúpi podpredseda EK Šefčovič na diskusnom fóre HNClub v rámci tzv. Dialógu s občanmi o Európe. Spolu s generálnou riaditeľkou Sekcie riadenia investícií Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Alenou Sabelovou, primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom, podnikateľom a investorom Ivanom Štefunkom, a za  prítomnosti poslancov parlamentu budú diskutovať o Slovensku a Energetickej únii, o príležitostiach, ktoré ponúka Investičný plán pre Európu, či o iniciatívach v oblasti inteligentných miest a význame inovácií pre sektor energetiky a dopravy. Tlačový brífing pre novinárov sa uskutoční v  čase 11:30-12:00 v Radisson Blu Carlton Hotel na Hviezdoslavovom námestí 3 v Bratislave, účasť médií je potrebné potvrdiť na HNclub@mafraslovakia.sk alebo telefonicky na 02/48 238 206.


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.