Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Spoločné vyhlásenie komisárky pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Vĕry Jourovej a ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Plavčana

Bratislava, 21. marca 2017

Minulý piatok (17. marca 2017) sa eurokomisárka Jourová počas svojej návštevy Slovenska zúčastnila historicky prvého stretnutia s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Petrom Plavčanom ohľadom napredovania v začatom konaní Európskej komisie proti Slovenskej republike pre porušenie antidiskriminačnej legislatívy Európskej únie. Obe strany sa zhodli, že inkluzíve vzdelávanie rómskych detí a žiakov na Slovensku je prioritou, ktorú treba urýchlené riešiť.

Minister školstva na rokovaní komisárku informoval o komplexnom balíčku konkrétnych opatrení, tykajúci sa diagnostiky, výučby v rómskom jazyku, posilnením predškolskej výchovy, ktoré by mali napomôcť k celkovému zlepšeniu situácie. Detailnejšie informácie o baličku opatrení budú sprostredkované Európskej komisii v priebehu nasledujúcich dní. Okrem toho zdôraznil, že v pripravovanom Národnom programe rozvoja výchovy a vzdelávania „Učiace sa Slovensko“ sa ráta s posilnením podporných tímov pre pedagógov, aby školy lepšie zvládali začleňovanie žiakov s rôznymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Eurokomisárka Jourová ocenila doterajšie snahy slovenskej vlády týkajúce sa najmä úpravy legislatívy a posilnenia kompetencii slovenskej Štátnej školskej inšpekcie. Uviedla však, že výzvou ostáva ich uvedenie do praxe, podobne ako implementácia ďalších potrebných opatrení.

"Mali sme veľmi konštruktívnu debatu a zhodli sme sa na ďalších potrebných krokoch, ktoré je potrebne urobiť, aby došlo k zmenám v praxi a rómske deti dostali rovnakú šancu ako nerómske," povedala komisárka.

­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.