Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Maroš Šefčovič: Európska komisia víta dohodu o jasnejších pravidlách označovania energetickej účinnosti elektrospotrebičov

Bratislava, 22. marca 2017

Dnes sa Európsky parlament a Rada EÚ dohodli na úprave označenia energetickej účinnosti domácich elektrospotrebičov. Súčasné označenia výrobkov A+++ až G budú nahradené jasnejšími a užívateľsky jednoduchšími označeniami A až G. To spôsobí, že energetické označenia budú zrozumiteľnejšie a spotrebitelia budú lepšie informovaní pri nákupoch elektrospotrebičov.

Spotrebiteľské prieskumy ukazujú, že približne 85 percent európskych občanov hľadí pri nákupe výrobkov na označenia energetickej účinnosti. Označenia tých najlepších v rozmedzí kategórií A+ až A+++ boli zavádzajúce a skrývali potenciálne zásadné rozdiely v energetickej úspornosti. Poskytnutie prístupnejších informácií o energetickej spotrebe domácich spotrebičov zákazníkom uľahčí identifikáciu najúspornejších spotrebičov a zároveň prispeje k realizácii energetických a klimatických cieľov do roku 2020 a 2030.

Slovenský eurokomisár a podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič k tomu povedal: ,,Vítam dohodu o novom označovaní energetickej účinnosti domácich elektrospotrebičov, ktorú sme avizovali ako súčasť stratégie Energetickej únie spustenej vo februári 2015. Prax, a hlavne skúsenosti ukázali, že bude lepšie sa vrátiť ku stupnici označovania energetickej účinnosti výrobkov od A po G, ktorú sme  aktualizovali vzhľadom na neustály rozvoj technológií, ktoré prinášajú čoraz modernejšie výrobky na trh. Veríme, že nové označenia uľahčia spotrebiteľom pochopenie a porovnávanie výrobkov tak  aby kupovali len ti energeticky najúčinnejšie, čím sa zároveň zníži spotreba energie a pozitívne sa to prejaví aj na ich účtoch za energie. Predpokladá sa, že nové označenia energetickej účinnosti môžu domácnostiam ušetriť ročne až 480 eur, zvýšiť celkové ročné zisky výrobcov a predajcov o viac ako 10 miliárd eur a ušetriť ročnú spotrebu energie v rozsahu spotreby troch pobaltských štátov".


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.