Informačné centrum

Europe Direct Žilina 15.decembra 2017 - Ivica
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Predseda EK Jean-Claude Juncker sa zúčastní osláv 60.výročia Rímskych zmlúv a diskusie o budúcnosti EÚ – 27

Brusel, 23. marca 2017

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker sa tento piatok a sobotu (24. – 25. marca) zúčastní podujatí, ktoré sa uskutočnia v Ríme pri príležitosti 60.výročia Rímskych zmlúv, ktoré sú považované za jeden zo základov neskoršej európskej integrácie. 

Zajtra popoludní (24. marca), sa predseda EK Juncker, podpredseda Komisie zodpovedný za finančnú stabilitu, finančné služby a úniu kapitálových trhov Valdis Dombrovskis a komisárka zodpovedná za zamestnanosť, sociálne záležitosti, zručnosti a pracovnú mobilitu Marianne Thyssenová zúčastnia mimoriadneho stretnutia sociálnych partnerov a európskych inštitúcií, ktorú usporiada taliansky premiér Paolo Gentiloni. Cieľom je opätovne potvrdiť dôležitosť sociálneho rozmeru Európy, ako aj diskutovať  o sociálnom rozmere EÚ v súvislosti s Bielou knihou o budúcnosti Európskej únie. 

V piatok večer predsedu EK Junckera, ako aj hlavy štátov a predsedov vlád EÚ-27, čaká audiencia u Jeho Svätosti pápeža Františka vo Vatikáne, a následne pracovná večera s predsedom Európskeho parlamentu Antoniom Tajanim a Nicolom Alemannom, starostom obce Norcia - talianskeho mesta zničeného v októbri 2016 zemetrasením, na ktorého obnovu Európska komisia prispela.

V sobotu (25. marca) sa predseda EK zúčastní na oficiálnom ceremoniáli pri príležitosti 60. výročia Rímskych zmlúv.  Potom spolu s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom, predsedom EP Tajanim, predsedom vlády Malty Josephom Muscatom a talianskym premiérom prednesie slávnostný prejav.  Následne sa očakáva, že lídri EÚ-27 podpíšu Rímsku deklaráciu, a to v miestnosti, kde presne 60 rokmi došlo k podpisu Rímskych zmlúv. Deklarácia by mala obsahovať zmienku o úspechoch, ktoré sa EÚ podarilo doposiaľ dosiahnuť a zároveň by mala pomenovať výzvy, ktorým dnes Únia čelí, ako aj prísľub jednoty a posilnenia spoločných opatrení v kľúčových oblastiach politiky v prospech občanov. 


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.