Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Digitálny deň: krajiny EÚ sa v Ríme zaviazali k prehĺbeniu a rozšíreniu digitalizácie

Brusel, 23. marca 2017

V rámci osláv 60. výročia Rímskych zmlúv dnes Komisia zorganizovala ministerské stretnutie, kde ministri jednotlivých členských štátov dohodli na pokroku v oblasti vysokovýkonnej výpočtovej techniky, prepojenej mobility a digitalizácie priemyslu.

Podujatie s názvom Digitálny deň, ktoré sa uskutočnilo v Ríme, má za cieľ podporiť spoluprácu medzi členskými štátmi EÚ, aby boli naša spoločnosť a priemysel lepšie vybavené na úplné využitie výhod, ktoré ponúka digitálna transformácia. Ministri podpísali vyhlásenia, v ktorých sa zaviazali k úsiliu dostať EÚ do popredia v oblasti celosvetovej vysokovýkonnej výpočtovej techniky a k vykonávaniu cezhraničných skúšobných jázd prepojených vozidiel.

Podpredseda Komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip v tejto súvislosti uviedol: „Už viac ako 60 rokov krajiny Európy spolupracujú na využívaní hospodárskych prínosov väčších, lepšie integrovaných trhov, a zabezpečujú, aby sa tieto prínosy dostali k ľuďom. To isté musí platiť aj pre digitálne prostredie. Pred niekoľkými storočiami sa hovorilo, že všetky cesty vedú do Ríma, ale digitálne diaľnice budúcnosti prepoja každého človeka, každý predmet a každé miesto. Digitálny deň je potvrdením toho, že digitalizáciu musíme využiť ako pozitívnu silu, či už pri tvorbe politík a predpisov, v našom hospodárstve, spoločnosti alebo v životoch všetkých Európanov.“


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.