Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Pozvánka na putovnú výstavu k 60. výročiu Rímskych zmlúv s názvom „Súdržnejšia Únia“

Bratislava, 30. marca 2017

Pri príležitosti 60.výročia Rímskych zmlúv vytvoril Historický archív EÚ putovnú výstavu s názvom "Súdržnejšia Únia – Posolstvo Rímskych zmlúv pre dnešnú Európu". Výstava je založená na archívnych dokumentoch a obrázkoch. Jej zmyslom je priblížiť občanom históriu európskej integrácie od podpisu zmlúv až po výzvy, ktorým Európa v súčasnosti čelí.

Výstava pozostáva zo 14 panelov na ktorých sa nachádzajú reprodukcie dokumentov, obrázkov a vzdelávacích titulov štruktúrovaných do štyroch tematických blokov: Historický prehľad, Hospodárska a menová Európa, Sociálny rozmer a európske občianstvo a Európa vo svete.

Výstava je organizovaná v spolupráci s Európskym parlamentom, Radou Európskej únie, Európskou komisiou, Predsedníctvom talianskej rady ministrov, Ministerstvom zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Talianskej republiky a Talianskou agentúrou ANSA (Agenzia Nazionale Stampa Associata).

Výstava bude v priebehu roku 2017 k videniu na viacerých miestach v celej Európskej únii a vo svete a je tiež dostupná v digitálnej podobe .

Na Slovensku putovnú výstavu koordinuje Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike. V spolupráci s Veľvyslanectvom Talianskej republiky v SR, Talianskym kultúrnym inštitútom a Univerzitnou knižnicou v Bratislave sme pripravili oficiálne slávnostné otvorenie výstavy, ktoré sa bude konať zajtra (31.marca) o 12:00 vo Výstavnej sieni Univerzitnej knižnice v Bratislave.

Výstavu si následne môžete pozrieť v priestoroch Univerzitnej knižnice v čase 1. – 8. apríla 2017. Výstava bude prístupná pre verejnosť počas otváracích hodín knižnice: PO: 12.00 – 21.00; UT – PIA: 9.00 – 21.00; SO: 9.00 – 15.00.

Následne bude po celom Slovensku usporiadaná séria výstav v spolupráci s informačnými centrami Europe Direct. Viac o centrách Europe Direct: https://ec.europa.eu/slovakia/services/contact-points_sk.

Kompletný zoznam termínov a miest, kde bude putovná výstava k videniu bude priebežne aktualizovaný na stránke: https://ec.europa.eu/slovakia/events/eu60_sk.

Facebooková stránka výstavy tu.


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.