Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Košice zajtra oslávia Deň Európy

Bratislava, 4. mája 2017

Už zajtra (5.mája) oslávia Košice v predstihu symbolické narodeniny Európskej únie - Deň Európy. Celodenný program, ktorý pre obyvateľov a návštevníkov mesta pripravili Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s mestom Košice, sa začne už o 8:30 ráno na Hlavnej ulici v Košiciach s pódiom na Dolnej bráne.

Na účastníkov podujatia čakajú súťaže a hry k téme Európskej únie, interaktívne disciplíny, umelecké predstavenia, ako aj hudobné vystúpenia interpretov rôznych štýlov a žánrov, vrátane koncertu Celeste Buckingham o 20:00.

Hostí na pódiu privítajú aj podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič a poslanci EP Monika Smolková a Ivan Štefanec (príležitosť na rozhovory budú mať médiá na námestí medzi 16:45-17:15, prípadne o 19:45).

Pripravené sú tiež súťaže, v ktorých si návštevníci overia svoje vedomosti o Európskej únii a môžu hrať o zaujímavé ceny ako aj finálne žrebovanie v tombole. Celý program podujatia nájdete tu

Následne sa oslavy Dňa Európy presunú do Bratislavy, kde na návštevníkov v utorok 9. mája čaká pestrý celodenný program. Na Hlavnom námestí v Bratislave sa môžete tešiť na kapely ako Korben Dallas, Puding pani Elvisovej a Tolstoys. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch. Podujatie bude sprevádzať i DJ Rádia FM.  Podrobnosti sa dočítate tu.

Príležitosť na natočenie vyjadrení ku Dňu Európy v Bratislave a rozhovor s vedúcim Zastúpenia EK Dušanom Chrenekom bude v utorok 9. mája v čase od 10:00 na Hlavnom námestí. Príp. osobné rozhovory si môžete dohodnúť na Dusan.CHRENEK@ec.europa.eu.


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.