Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Zastúpenie Európskej komisie opäť na Bratislavskom majálese

Bratislava, 4. mája 2017

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku sa aj tento rok podieľa na organizácii obľúbeného mestského festivalu Bratislavský majáles. Jubilejný desiaty ročník tohto podujatia sa uskutoční od 5. do 7. mája 2017 na Tyršovom nábreží na petržalskej strane Dunaja.

„Na Bratislavskom majálese bude v našom európskom stane miesto pre každého – od tých, ktorí chcú diskutovať až po tých najmenších. Pozývame Vás, aby ste popri skvelom hudobnom programe využili aj možnosť dozvedieť sa viac o EÚ, súťažili o zaujímavé ceny, zapojili sa do neformálnej debaty a vyjadrili svoj názor na budúcnosť Európy. V stane Café Európa budeme mať zaujímavé diskusie s odborníkmi na témy, ktoré sa týkajú každého z nás,“ uviedol Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.  

V európskom infostánku je pre návštevníkov pripravený program pre všetky vekové kategórie, kde bude zároveň každý môcť vyjadriť svoj názor na budúcnosť Európy prostredníctvom symbolickej inštalácie a zapojiť sa tak do rozhodovania o EÚ. V stane Café Európa zasa prebehnú 3 zaujímavé diskusie. Ani tento rok nebude pre všetkých návštevníkov našich diskusií chýbať káva a koláčik zdarma.

V sobotu 6. mája v čase od 16:15 do 17:15 počas debaty na tému „S Erasmom do sveta“ budú s moderátorom Jakubom Ptačinom diskutovať 3 výnimočné slovenské osobnosti, herečka Eva Sakálová, manažérka neziskovej organizácie Janette Motlová Maziniová a producent Jakub Viktorín. Podelia sa o svoje zážitky z programu Erasmus, do ktorého sa zapojilo už viac ako 100 000 mladých ľudí. Zmenil im Erasmus život a ako vidia budúcnosť Európy?  

V nedeľu 7. mája sa od 16:00 do 17:00 môžete prísť zapojiť do diskusie „Európa na rázcestí” o globalizácii, neistote, či náraste extrémizmu. S moderátorom Vladimírom Bilčíkom preberú hostia Dušan Chrenek (vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR), František Šebej (predseda zahraničného výboru NRSR),  Mária Malová (Ministerstvo zahraničných vecí) a Radovan Geist (Euractiv.sk) aj to, akú úlohu v tomto môže zohrať Slovensko.

Trojicu diskusií uzavrie debata o mestskej tematike pod moderátorskou taktovkou Michala Havrana. V nedeľu od 17:10 do 18:10 sa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal porozpráva s odborníkmi na dopravu o tom, ako sa zmení doprava v Bratislave.

Viac o programe Bratislavského majálesu sa dozviete na oficiálnej stránke alebo na Facebooku.


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.