Informačné centrum

Europe Direct Žilina 14.decembra 2017 - Branislava, Bronislava
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Oslávte s nami Deň Európy 9. mája v Bratislave

Bratislava, 5. mája 2017

Už budúci utorok (9.mája) si Bratislava pripomenie symbolické narodeniny Európskej únie - Deň Európy. Je to pripomienka 9. mája 1950, kedy francúzsky minister zahraničných vecí Robert Schuman predstavil svoj návrh na vytvorenie európskeho úradu pre uhlie a oceľ, ktorý mal dohliadať najmä na francúzsku a nemeckú produkciu týchto strategických surovín a tým prispieť k zabezpečeniu mieru v Európe. 

Vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Dušan Chrenek k tomu dodáva:  „Deň Európy je spoločný sviatok nás všetkých, pretože okrem národnej identity a občianstva máme aj európsku identitu a občianstvo. 9. máj, ktorý symbolicky nasleduje po dni osláv konca druhej svetovej vojny, nám každoročne pripomína, že to bola práve európska integrácia, ktorá po zničujúcom konflikte priniesla svojim občanom už desiatky rokov trvajúci mier a prosperitu.

Pre obyvateľov a návštevníkov mesta je pri tejto príležitosti pripravený celodenný program, ktorý sa oficiálne začne o 10:00 na Hlavnom námestí a vyvrcholí koncertom skupiny Korben Dallas o 20:45 a záverečnou show, ktorá je naplánovaná na 21:45.

V rámci programu sa ľudia môžu tešiť aj na kapely Puding pani Elvisovej a Tolstoys, či na vystúpenia viacerých základných umeleckých škôl v slovenčine a v ďalších európskych jazykoch. Podujatím vás bude sprevádzať aj DJ Rádia FM.

Okrem hudby návštevníkov čaká sprievodný program plný kvízov, súťaží a kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ – vrátane bicyklového EÚ jukeboxu, žonglérskeho workshopu, či tvorivých dielní. V stánkoch európskych veľvyslanectiev, kultúrnych centier, európskych sietí, ako aj v stánku Zastúpenia Európskej komisie a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu, sa zasa dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám Európska únia ponúka. A na záver celého dňa Vás už tradične čaká prekvapenie....


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.