Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Noc literatúry 2017 - Zajtrajšia noc patrí čítaniu kníh

Bratislava, 9. mája 2017

Už zajtra (10. mája) sa v Bratislave a v ďalších slovenských mestách od 18:00 uskutoční Noc literatúry – séria čítaní úryvkov zo slovenských prekladov z kníh súčasných svetových autorov na zaujímavých, bežne s literatúrou nespájaných miestach. Čítať budú známe slovenské herečky a herci – vždy v polhodinových intervaloch.

„Noc literatúry je mimoriadne príjemný spôsob, ako v meste stráviť predlžujúci sa májový večer. Som rád, že na Slovensku sa Európska komisia angažovala už v jej začiatkoch. Tento rok sa z bratislavského uptownu v okolí Európskeho informačného centra presunie vlna čitateľov do downtownu na Kamenné námestie. Príďte si k nám vypočuť Viliama Klimáčka, ako v novozrekonštruovaných priestoroch Hotela Kyjev v Luna Bare prečíta úryvok z nového prekladu diela Orhana Pamuka. Tento rok to aj vďaka rozšírenej spolupráci kultúrnych inštitútov vyzerá naozaj sľubne,“ komentuje prípravy podujatia vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

V Bratislave sa čítanie uskutoční napríklad na Hlavnej pošte (Námestie SNP 35, Bratislava), v Kaplnke sv. Ladislava (1. nádvorie Primaciálneho paláca), Múzeu J. N. Hummela (dvor, Klobučnícka 2), Hoteli Kyjev – Luna Bar (vchod od parkoviska Kamenné námestie), či v OD Tesco (terasa, služobný vchod od parkoviska Rajská).

Tešiť sa môžete na úryvky z kníh Anne Provoostovej, Andrzeja Sapkowskeho, Orhana Pamuka či Itala Calvina a čítať Vám budú okrem iného Dušan Jamrich, Lenka Košická, Viliam Klimáček a Peter Rúfus.

Noci literatúry sa ale okrem bratislavského Starého Mesta zúčastnia aj ďalšie slovenské mestá – Banská Bystrica, Považská Bystrica, Banská Štiavnica, Modra, Košice, Nitra, Senec, Trenčín, Trnava, Kežmarok či Žilina. Nováčikmi, ktorí si Noc literatúry užijú prvýkrát, budú Martinčania a Popradčania.

Noc literatúry začne o 18.00 hodine na všetkých trinástich miestach v Bratislave a na desiatkach ďalších miestach v spomínaných mestách. Podrobnosti o podujatí nájdete okrem FB stránky aj tu.


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.