Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Správa o stave únie 2017: Chyťme vietor do našich plachiet

Brusel, 13. septembra 2017

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker dnes predniesol pred poslancami Európskeho parlamentu v Štrasburgu svoju správu o stave Únie v roku 2017, v ktorej predstavil svoje priority na budúci rok a načrtol svoju víziu toho, ako by sa Európska únia mohla vyvíjať do roku 2025.

Na úvod Jean-Claude Juncker uviedol: „Pri pohľade do budúcnosti nesmieme dopustiť, aby sme sa vychýlili z kurzu. Musíme dokončiť prácu začatú v Bratislave.“ V závere zdôraznil, že „Naša budúcnosť však nemôže zostať v rovine scenára,  Úniu zajtrajška musíme pripraviť už dnes. “

Nechýbala aktuálna problematika dvojitej kvality potravín: „V Únii rovných nie je priestor pre spotrebiteľov druhej triedy. Nebudem tolerovať, aby sa v niektorých častiach Európy občanom predávali potraviny nižšej kvality ako v iných krajinách. Nie je dôvod, aby Slováci mali menší obsah rybacieho mäsa v rybích prstoch, Maďari menší podiel mäsa v hotových jedlách a Česi menej kakaa v čokoláde. “

V tlačovej správe nájdete ďalšie konkrétne vyjadrenia predsedu Európskej komisie ku kľúčovým témam ako sú zlúčenie funkcie predsedov Európskej komisie a Európskej rady, vytvorenie pozície európskeho ministra hospodárstva a financií, migrácia, schengenský priestor, eurozóna, vysielanie pracovníkov, zásady právneho štátu, rozširovanie a ďalšie. 

V prejave odzneli aj konkrétne iniciatívy prijaté Európskou komisiou. Slová tak okamžite sprevádzajú činy. Európska komisia v nasledujúcich dňoch, na svojej každodennej tlačovej konferencii o 12.00, predstaví balíčky konkrétnych legislatívnych návrhov, vďaka ktorým dosiahneme ciele načrtnuté v Správe o stave EÚ. Bude sa jednať o tieto štyri oblasti:

· 14. 09. 2017 – Obchod

· 15. 09. 2017 - Demokracia

· 18. 09. 2017 – Priemyselná stratégia

· 19. 09. 2017 – Kybernetická bezpečnosť a dáta

Dnes a v nasledujúcich dňoch, vrátane štátneho sviatku 15.9., bude k týmto  témam médiám k dispozícii vedúci Zastúpenia Európskej komisie pán Dušan Chrenek. V prípade záujmu prosím čo najskôr kontaktujte: jana.cappello@ec.europa.eu, ingrid.ludvikova@ec.europa.eu.

Tlačové konferencie EK môžete sledovať tu: https://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm.

Všetky materiály súvisiace so Správou o stave Únie.


­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.