Informačné centrum

Europe Direct Žilina 11.decembra 2017 - Hilda
 

 

AKTUALITY
AKTIVITY
KNIŽNICA
SPRAVODAJCA
GRANTY A FONDY
ÚSPEŠNÉ PROJEKTY
TÉMA MESIACA
ŠTÚDIUM V EÚ
PRÁCA V EÚ
ROZHOVORY
LEGISLATÍVA V EÚ
E-LEARNING VA ZMOS
ARCHÍV
­

­
­­­­­

Image result for logo facebook

­­­
­logo_zmos2.jpg­­

­­

EU2017.ee

008_detsky_kutik.jpg

eu_kontakt_bod.gif


­

­O násLinkyFotogalériaKontakt

Novinky EÚ

Európsky týždeň športu

Brusel, 22. septembra 2017

V sobotu 23. septembra začína v poradí už tretí Európsky týždeň športu. Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spoluorganizuje jedno z jeho hlavných podujatí na Slovensku -  BRATISLAVA, ŠPORTUJÚCE MESTO.

„Pohyb je dôležitou súčasťou života každého z nás. Má pozitívny vplyv nielen na naše fyzické zdravie, ale aj na psychickú pohodu. Preto som rád, že aj prostredníctvom podujatia Bratislava športujúce mesto môžeme ľudí inšpirovať k pohybu a ukázať im, že šport nie len námaha, ale aj zábava. Spoluprácu na tomto podujatí podporuje celý tím Zastúpenia Európskej komisie, nikomu z nás nie je šport cudzí, niektorí kolegovia pravidelne behajú, iní napríklad cvičia jogu. “ uviedol Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Európsky týždeň športu vyhlásila Európska komisia s cieľom podporovať pohyb a šport na všetkých úrovniach po prvýkrát v septembri 2015. Po úspešnom prvom ročníku sa tento týždeň plný pohybu, zdravotného štýlu a športu uskutoční už tretíkrát koncom septembra 2017 (23.9. – 30.9.).

Podľa posledných prieskumov Eurobarometra sa športu venuje málo alebo vôbec celkovo 66 % Slovákov. S malou pravidelnosťou vykonáva fyzickú aktivitu 28 % a pravidelne športuje len 6 % Slovákov. Slovenské štatistiky sú dokonca nižšie ako je priemer 28 štátov EÚ (kde športuje 33 % a pravidelne športuje 8 % ľudí). Tieto alarmujúce čísla boli spúšťačom na prípravu a organizáciu série osvetových podujatí. Zdravá fyzická aktivita stimuluje rast u detí a aj u dospelých jedincov vedie k zlepšeniu psychického a fyzického zdravia a taktiež je účinným prostriedkom proti stresu.

Podujatie BRATISLAVA, ŠPORTUJÚCE MESTO, ktoré sa uskutoční v nedeľu 24. septembra 2017, bude prvým podujatím v rámci Európskeho týždňa športu na Slovensku. V priestoroch obľúbeného Sadu Janka Kráľa bude pripravených niekoľko desiatok rôznych športových aktivít pre všetkých bez rozdielu veku, pohlavia, skúsenosti so športom či zdravotného stavu. Do tohto podujatia sa zapojilo počas minulého ročníka viac ako 8 000 návštevníkov.

Viac informácií nájdete na stránke www.sportujucemesto.sk

· 24. 9. 2017 10:00 – 18:00 Športujúce mesto (Sad Janka Kráľa, Bratislava) – hlavné podujatie pre verejnosť­­­­­­­ ­­ ­­­­­­­­
­­
­­­­
­­

eu_60.gif­­

eudspravodaj.jpg­­

Europe Direct­­­­­

Európska komisia­

ikep.png­

Európska komisia­

EurActiv

EU Bookshop

solvit.png

­iuventa_logo_sk.gif

_eurodesk.jpg


study_in_europe_150.jpg­

­ Image result for eures logo

(c) MeDoIT s.r.o.